Transcribed Image Text
AlgebraSuppose that you will be using homemade chicken stock for the navy bean soup, and you have determined that you can make your stock for $8.3per gallon. What will be the total cost for chicken stock in the navy bean soup recipe if the EP unit cost is $1.25 per gallon? Round your answer to the nearest cent.
Other questions asked by students
Medical Sciences
Psychology
Calculus
Accounting
Accounting