Costs of retailer selling a quintal of mango Sorting and grading200 Transportation 300 Loading and unloading 100 Charges towardslabor 100 Misc. charges 150 Consumer purchased 1 kilogram of mangofor $4. Retailer purchased one quintal of mango for $200 CalculateMARK-UP OF RETAILER FOR ONE KILOGRAM OF MANGO
NOTE: PLEASE ANSWER ACCURATELY ONLY IF YOU KNOW. I AM GETTINGLOT OF WRONG ANSWERS ON CHEGG. I AM POSTING IT FOR THE SECOND TIME.SOMEONE ANSWERED IT WRONG. IF YOU DO NOT KNOW HOW TO CALCULATE THENLEAVE IT.