Transcribed Image Text
Elise sells cupcakes and brownies. Her cupcakes cost $1.50 each and she sold$45.75 worth of brownies. Write an equation to determine how many cupcakes she sold if she made a total of $143.25.
Other questions asked by students
Basic Math
Medical Sciences
Chemistry
Statistics
Accounting
Accounting