Find the unit price of each of the following items. Round your answer to the...
60.1K
Verified Solution
Link Copied!
Question
Basic Math
Find the unit price of each of the following items. Round your answer to the nearest tenth.AnswerHow to enter your answer (opens in new window)18 oz at $1.4132 oz at $2.1018 oz:/ozjelly32 oz: /oz
Answer & Explanation
Solved by verified expert
Get Answers to Unlimited Questions
Join us to gain access to millions of questions and expert answers. Enjoy exclusive benefits tailored just for you!
Membership Benefits:
Unlimited Question Access with detailed Answers
Zin AI - 3 Million Words
10 Dall-E 3 Images
20 Plot Generations
Conversation with Dialogue Memory
No Ads, Ever!
Access to Our Best AI Platform: Flex AI - Your personal assistant for all your inquiries!