Mary has a limited food budget, but still wants to make sure herfamily members meet their daily nutritional requirements. Mary canbuy two foods. Food 1 sells for $7 per pound, and each poundcontains 3 units of vitamin A and 1 unit of vitamin C. Food 2 sellsfor $1 per pound, and each pound contains 1 unit of each vitamin.Each day, the family needs at least 12 units of vitamin A and 6units of vitamin C. To minimize the total cost while satisfying thevitamin requirements, build a spreadsheet model to find out howmuch of each food Mary should buy. Answer the following questions(no need to present the model). (1) What is the optimal solution?(2) What is the minimum cost? (3) How is each vitamin requirementsatisfied (exactly satisfied, or oversatisfied)?