50.1K
Verified Solution
Link Copied!
Sales price $13.93 per unit
Variable costs $6.28 per unit
Fixed Costs $59160
Units sold 10075
What is the effect on net income if one more unit is sold? Round your answer to two decimal places and do not use commas or dollar signs.
Answer & Explanation
Solved by verified expert