Sales price $6.45 per unit
Variable costs $2.45 per unit
Fixed Costs $9660
Units sold 18558
What is the company's operating income? Input your answer to the nearest whole number, and do not use commas or dollar signs.
Join us to gain access to millions of questions and expert answers. Enjoy exclusive benefits tailored just for you!
(Save $1 )
One time Pay
(Save $5 )
Billed Monthly
*First month only
You can see the logs in the Dashboard.