Sales price $6.92 per unit
Variable costs $2.94 per unit
Fixed Costs $10890
Units sold 20723
What is the break even point in units? (Round your answer up to the nearest whole number)
Join us to gain access to millions of questions and expert answers. Enjoy exclusive benefits tailored just for you!
(Save $1 )
One time Pay
(Save $5 )
Billed Monthly
*First month only
You can see the logs in the Dashboard.