80.2K
Verified Solution
Link Copied!
Selling price: $8.51 for 12 muffins or $0.71 for one muffin
$6.12 + $44.42 + $2.11 + $10.42 + $39= $102.07
$102.07 (costs to make 12 muffins a month)
$102.07/ 12 muffins = $8.51
$8.51 for 12 muffins or $0.71 for one muffin
What would my breakeven point be?
Answer & Explanation
Solved by verified expert